image

قـــوانیـن بـــازی

مرحله اول:

یه قل دو قل

پنج میز وجود دارد. میز یک قل تا 5 قل. شرکت کننده‌های خانم در این مرحله باید از میز یک قل تا پنج قل را، 3 مرتبه در مدت زمان 1 دقیقه به صورت رفت و برگشت انجام دهند که در کل 15 بار در یک دقیقه باید این کار را انجام پذیرد.

 • هر میز دارای 20 امتیاز است که مجموع امتیاز ها در این مرحله 300 امتیاز است.
 • 100 امتیاز به پازل در این مرحله تعلق دارد که بسته به آن است که در ازای انجام درست هر یک میز، به آنها اجازه داده می‌شود تا یکی از خانه‌های پازل را به انتخاب خود روشن کرده و عکس پازل را که عکسی است از یک آثار باستانی یا چهره مشاهیر یا .... حدس زده و در صورت حدس درست 100 امتیاز به دست آورند.
مرحله دوم:

اسم و فامیل

در این مرحله 10 سوال پرسیده می‌شود که پس از پرسش سوال توسط مجری، شرکت کننده 5 ثانیه فرصت خواهد داشت تا جواب درست را بدهد. از هر گروه تنها یک نفر موظف به شرکت در این مرحله است.

 • با پاسخگویی درست به هر سوال 40 امتیاز کسب خواهد کرد که در مجموع در صورت پاسخ صحیح به همه ی سوالات 400 امتیاز در این مرحله به دست می‌آورند.
 • در انتها با شمارش امتیازهای پاسخ‌های غلط توسط داوران، مجری یک راه در جلوی شرکت کننده قرار می دهد تا بتواند نصف امتیازهای از دست رفته را دوباره کسب کند. در این قسمت برای کسب نصف امتیاز از دست رفته، شرکت کننده حق این را دارد تا با انتخاب یکی از 7 ظروفی که در جلوی میزشان قرار دارد یک شماره را انتخاب کرده و محتوی درون ظرف را که شامل غذاهای نامعقول است میل کند و نصف امتیاز را به دست آورد.
 • با انتخاب ظروف جریمه تیم ها می توانند نصف امتیازات از دسته رفته خود را تا تنها سقف 80 امتیاز به امتیازات خود برگردانند
  به طور مثال: از ۱۲۰ امتیاز با انتخاب جریمه ۶۰ امتیاز بر میگردد، اگر ۲۰۰ امتیاز از دست داده باشین تنها ۸۰ امتیاز قابل برگشت است
مرحله سوم:

لباس ایرانی

زمان تعلق گرفته به این مرحله 2 دقیقه است که در این قسمت در دو طرف دو رگال و میز از لباس‌های قومیت های ایرانی وجود دارد که مجری به یکی از شرکت کننده های هر گروه، عکسی را که از یکی از پوشش های ایرانی است به شرکت کننده نشان داده و شرکت کننده 10 ثانیه فرصت دارد تا لباس عکس را به خاطر سپرده و سپس به گونه‌ای که هیچ اشاره مستقیمی به چگونگی لباس، رنگ و قومیت آن بکند، به خانواده خود با اشاره‌ها و نشانه‌های غیر مستقیم می‌گوید تا از بین لباس‌های داخل رگال، لباس‌های درست درون عکس را به او نشان دهند تا بتوانند پوشش کامل را بسازند.

 • شرکت کننده که جلوی رگال‌ها و رو به دوربین ایستاده، هیچ گونه اجازه نگاه کردن به رگال‌ها و خانواده خود را که در پشت سر او ایستاده‌اند را ندارد.
 • در این مرحله کفش شامل امتیازی در پوشش نمی شود و فقط برای تکمیل پوشش در نظر گرفته شده است.
 • این مرحله به خاطر ادای احترام به قومیت های ایرانی شامل صفر یا 400 امتیاز است. یعنی اگر فقط یکی از آیتم های داخل عکس مثل کلاه، شلوار، دستار و ... را نتوانند به درستی انجام دهند، هیچ امتیازی کسب نخواهند کرد.
 • در این مرحله 5 سوال از اصطلاحات و گویش های محلی از شرکت کننده پرسیده می شود که با پاسخگویی درست به هر سوال 20 امتیاز به دست خواهد آورد.
مرحله چهارم:

ادا بازی

در این مرحله به اجرا کننده ادابازی یک پوشش ماسک و هدست داده می‌شود تا تمرکز خود را کمی از دست دهد. مجری برنامه تعدادی پاکت که محتوی هر کدام از آنها یک ضرب المثلی است که به صورت تصویرسازی شده درآمده را به اجرا کننده پیشنهاد می کند و اجرا کننده می تواند از بین آنها یکی را انتخاب کرده و در کل به مدت زمان 2 دقیقه و 30 ثانیه فرصت خواهند داشت تا این مرحله را انجام دهند تا و پاسخ درست را بدهند. 30 ثانیه برای حدس پاکت و 2 دقیقه برای اجرا و پاسخ گویی همراهان.

 • مجموع امتیازهای تعلق گرفته به این مرحله 400 امتیاز است.
 • به اجرا کننده 30 ثانیه فرصت داده می شود تا تصویرسازی محتوی پاکت را حدس زده و بعد به مدت 2 دقیقه آن را اجرا کند. اگر اجرا کننده در حدس ضرب المثل شک دارد و مطمئن نیست این فرصت را دارد تا قبل از اجرا پاکت دیگری را در ازای کسر 100 امتیاز انتخاب کند و به اجرا در آورد.
 • اگر حدس اجرا کننده در مورد ضرب المثل اشتباه باشد و بعد از اجرا همگروهی هایش حتی بتوانند به اشتباه پاسخ درست را حدس بزنند، هیچ امتیازی در این مرحله به آنها تعلق نخواهد گرفت.
 • بعد از اجرای ضرب المثل، همگروهی‌های اجرا کننده به مدت 2 دقیقه ای که همگروهی شان در حال اجرا است، فرصت دارند تا برای یافتن جواب درست با هم مشورت و صحبت کرده و پس از دستیابی به نتیجه، سرپرست گروه با اشاره با دست خود به مجری برنامه، اجازه گفتن پاسخ درست را خواهد داشت. اگر پاسخشان درست نباشد، حتی اگر زمان داشته باشند، هیچ امتیازی در این مرحله کسب نخواهند کرد.
 • اگر بتوانند پاسخ صحیح را زیر 1 دقیقه حدس بزنند 150 امتیاز مازاد امتیاز اصلی در این مرحله کسب خواهند کرد.
 • اجرا کننده به هیچ وجه اجازه اشاره به کاراکتر و تعداد کلمات را ندارد و فقط می باید کل ضرب المثل را با ادابازی اجرا کند.
مرحله پنجم:

تن به تن(خروس جنگی)

در این مرحله دو خط لیزر از پایین روی زمین افتاده است که شرکت کننده باید هر دو خط را به صورت لی لی کنان و دست‌های قفل به سینه، رد کند. و پس از رد کردن خط اول و دوم به ترتیب، وارد رینگ اصلی خواهد شد.

 • 400 امتیاز به این مرحله تعلق دارد.
 • در این مرحله از هر دو خانواده یک شرکت کننده به صورت همزمان وارد رینگ خواهند شد و 1 دقیقه و 30 ثانیه فرصت دارن تا با ضربه زدن به یکدیگر شرکت کننده مقابل را از درون رینگ با هدایت کردن او را به سمت دیواره ی لیزری هدایت کند.
 • اگر ضربه به گونه ای باشد که طرف مقابل تعادل خود را از دست داده و بر روی زمین بیفتد، از شرکت کننده ای که ضربه را وارد کرده امتیاز کسر خواهد شد.
 • هرگونه برخورد با خط لیزر، خوردن پا به زمین، باز شدن قفل دست ها از قفسه سینه، بی حرکت ماندن به مدت بیشتر از 10 ثانیه، کسر امتیاز خواهد داشت و برای هر بار این خطاها 20 امتیاز از گروه کسر خواهد شد.
 • اگر شرکت کننده از دو خط لیزری ابتدایی عبور کرد و تنش به دو خط لیزری برخورد داشته باشد، 20 امتیاز از او کسر خواهد شد. اما اگر کل بدن او از خط دیواره لیزری به بیرون برود علاوه بر کسر 20 امتیاز از کل امتیازات این مرحله، باید دوباره این مرحله را از اول طی کند و دوباره وارد رینگ بشود.موفقیت پرداخت

سفارش شما با موفقیت انجام شد! می توانید هرگونه سؤالی دارید مستقیما از صاحب فروشگاه بپرسید. از خرید شما متشکریم

ادامه گشت وگذار

سفارش شما در حال پردازش است

برای شما یک ایمیل حاوی اطلاعات کاملی درباره رزروتان ارسال کرده ایم.